İletişim Defteri

Defter evdeyse anne görebilir, okuldaysa siz.

Ailelerle haberleşme için tuttuğunuz iletişim defterlerini artık unutun. Akademinik sayesinde çok daha fazla bilgiyi, anlık olarak paylaşabilirsiniz. Böylece fiziksel bir deftere ihtiyaç duymadan, isteyen istediği anda bilgiye kolayca ulaşabilir.

1+1+1+1+... = 1

Çocukların tek tek deftelerine yazdığınız kısacık notlar için harcanan kocaman zamanlara gerek yok. Tek bir mesaj atma süresinde isterseniz tüm okuldaki çocuklara, isterseniz tüm sınıf için not yaratın. Öğretmenlerinize, aktivite, yemek, uyku, tuvalet, ilaç gibi tüm olaylar için harcadıkları zamanı geri verelim.

Kapsamı siz belirlersiniz

Akademinik ile ailelerle neleri paylaşacağınızın kararı size ait. Siz ne eklerseniz aileler sadece onu görür, eklemedikleriniz boş gözükmez.

İleriye dönük planlama

Artık aylık yemek menülerini ya da aktivite planlarını çocukların ailelerine göndermenize gerek yok. Planlamanızı ister uygulamanızda kolayca yapar, isterseniz de bilgisayarınızdan Excel dosyası olarak gönderirsiniz. Aileler istedikleri güne ait planlamaları kolayca görür.

Son söz sizde

İsterseniz öğretmenlerinizin sisteme eklediği not ve fotoğraflar yöneticinin onayı olmadan yayınlanmaz. Hangi öğretmenin neleri paylaşırken onaya ihtiyacı olacağını siz karar verin.

İlaç takibi

Çocukların alması gereken ilaçları varsa Akademinik sayesinde öğretmenleriniz bundan haberdar olur ve gerektiği zaman verildiği detaylı kayıt altına alınır.

Giriş / Çıkış

Okula giriş ve çıkış kayıtları

Tüm çocukların okula geliş ve çıkış zamanlarını kayıt altına alabilir ve detaylı raporlarla birlikte saklayabilirsiniz. Servis görevlisine özel uygulama sayesinde, isterseniz, çocukların servise bindiği andan, izinli kişilere teslim edildiği ana kadar tüm gelişmeleri anlık kontrol edebilirsiniz.

Devamsızlık ve izin

Aileler kolayca ileriye dönük herhangi bir tarih için okula gelmeyecek çocuklarını bildirebilir. Böylelikle servis güzergahınızı ya da eğitim aktivitelerinizi daha iyi planlayabilirsiniz.

Teslim

Çocukların teslim edileceği kişiler sistemde fotoğrafları ile birlikte kayıtlıdır. Servis görevliniz ya da nöbetçi öğretmeniniz, tüm aile üyelerini şahsen tanımasa bile, izinlili olmayan kişilere teslim edemez. Aile üyeleri, kolaylıkla, çocuğunu teslim almaya izinli kişi ekleyebilir veya mevcut izinleri düzenleyebilir.

Veliler kapıda beklemez

Çocuğunu okuldan teslim alacak bir aile üyesi, daha okula gelmeden, uygulamasından, çocuğunun hazır olmasını istediği saati size bildirebilir. Bildirilen saat yaklaşırken, ilgili öğretmene uyarı gider ve böylece velilerinizi, çocukları hazırlanırken kapıda bekletmenize gerek kalmaz.

Personel devam durumu

Öğretmenlerinizin de okula geliş ve ayrılış zamanlarını kayıt altına alabilir ve saklayabilirsiniz. Puantaj, izin ya da eğitim planlaması gibi ihtiyaç duyabileceğiniz diğer durumlar için detaylı raporlar alabilirsiniz.

Arabirim

Gereksiz menü ve sayfaları atın

Akademinik platformundaki tüm kullanıcı arabirimlerini titizlikle planladık. Bu sayede içi boş ya da gereksiz hiçbir şeyle karşılaşmazsınız. Uygulamalarınız gerektiği anda büyür, gerek kalmadığı zaman, karışıklık yaratmamak için, küçülür. Bu esnek yapı, size, şu an öngöremediğiniz senaryoları bile kolayca uygulayabilme imkanı tanır. Günün birinde, hayvanat bahçesi gezisine izin veren ailelerin çocuklarını ayakkabı numaraları ve son yaptıkları resmin renklerine göre farklı servis araçlarına yerleştirmeniz gerekir mi bilemeyiz ama biz yine de her ihtimale hazırız.

Tasarım kuralları

Tüm görsel öğeler, Apple ve Android Tasarım Kılavuzlarına tam uyumlu şekilde, öğrenmeye gerek duymadan sezgisel olarak kullanabileceğiniz kolaylıkta tasarlanmıştır. Telefonunun ayarlar menüsüne göz atmış ya da rehberine kişi eklemiş biri kolaylıkla tüm özellikleri kullanabilir.

Fotoğraflar

Bir fotoğraf binlerce satırdan daha fazla şey anlatır

Tüm görsel öğeler, Apple ve Android Tasarım Kılavuzlarına tam uyumlu şekilde, öğrenmeye gerek duymadan sezgisel olarak kullanabileceğiniz kolaylıkta tasarlanmıştır. Telefonunun ayarlar menüsüne göz atmış ya da rehberine kişi eklemiş biri kolaylıkla tüm özellikleri kullanabilir.

Her fotoğraf gizlidir

Whatsapp’tan ya da Facebook’tan çocuklarınızın fotoğraflarının paylaşımının yaratacağı sıkıntıları artık yaşamanıza gerek yok. Çünkü çocuklar için yüklediğiniz tüm fotoğrafları sadece o çocuk ile ilgili aile üyeleri görebilir.

Çocukları tanır

Sistem bir süre sonra çektiğiniz fotoğraflardan çocukları tanır ve etiketlemenize gerek kalmadan ilgili aile üyeleri ile paylaşımını kolaylaştırır.

Üyelik Sistemi

Hedeflenmiş mesaj ve duyurular

İsteseniz kurumunuzda eğitim gören tüm çocukların ailelerine, isterseniz tüm öğretmenlerinize isterseniz de sadece belirli kişilere duyuru gönderin. İsterseniz hemen, isterseniz belirtiğiniz gün ve saatte cihazlarından bildirim alsınlar. Üstelik herhangi bir alıcının gönderdiğiniz duyuruyu okuyup okumadığını ya da ne zaman okuduğunu görebilirsiniz.

Sınırsız kullanıcı

Akademinik’de hiçbir kullanıcı sınırlaması yoktur. Dilediğiniz sayıda öğretmen ya da aile üyesi kaydedebilirsiniz. Kurumunuzda öğrenim gören bir çocuk için (anne, baba, abi, abla, büyükanne, bakıcı vs.) ilgili tüm kişileri ekleyebilirsiniz. Hatta bu kişileri sizin kaydetmenize bile gerek kalmaz.

Anne babaları, kendi uygulamalarından kolayca çocukları ile ilgili bilgi sahibi olmasını istedikleri kişileri ekleyebilirler. Kısıtlı kullanıcı olarak işaretlenmiş kişiler çocuklarının gelişimini, aktivitelerini ve görsellerine erişebilirken, çocuk ile ilgili verilmesi gereken kararlara müdahale edemezler.

Kullanıcı adları ve şifreleri unutun

Hiçbir yöneticinizin, personelinizin ya da aile üyenizin kullanıcı adı ya da şifre hatırlamaya ihtiyacı yoktur. Tüm sistem, en güvenli platformların kullandığı, iki aşamalı kimlik doğrulaması süreci ile güvenli ve kolay bir şekilde çalışır.

Yeni kullanıcılar kolayca kullanmaya başlarlar

Sisteme yeni aile üyesi ya da personel eklediğiniz anda telefonlarındaki uygulama mağazalarından ilgili uygulamamıza yönlendirecek bir davet sms’i gönderilir. Kullanıcının bilmesi, hatırlaması ya da yapması gereken tek şey sadece mağazadan uygulamayı yüklemektir.

Çocuk Gelişimi

Eğitim planlaması

Eğitim aktivitelerinizi, gelişim alanları, kavramlar, hedef ve kazanımlara göre daha etkili planlayabilirsiniz. Dilerseniz çocukları gelişim seviyelerine göre aktivite bazlı gruplayabilir ya da her çocuk için bağımsız planlamalar yapabilirsiniz.

Aileler de eğitim sürecine dahil olur

Planlanan ya da gerçekleşen eğitim faaliyetlerinizi ailelerin de evde pekiştirebilmesi için bilgi ve belgelerle destekleyebilirsiniz. Öğrenilen kavram ve kazanımlar ile ilgili aileleri de değerlendirme süreçlerinize dahil edebilirsiniz.

Aktivite talimatları

Planladığınız her aktivite için öğretmenlerinize eğitim talimatları, ek dosya ya da bağlantı gibi eğitim süreçlerinizi iyileştirebilecek detaylar ekleyebilirsiniz.

Gelişim değerlendirmeleri

Akademinik, öğretmeninizin, çocuk gelişimi uzmanınızın ya da psikoloğunuzun, her çocuk için daha kapsamlı gelişim değerlendirmeleri yapabilmesi ve bu değerlendirmelere aileleri de dahil edebilmesi için, farklı bilimsel yöntemler sunar.

Bilimsel analiz

Her çocuğun bağımsız gelişim durumunu, sisteme kayıtlı binlerce çocuğun gelişim değerlendirmeleri ve demografik verilerle birleştirebilir; yaş grubu, ailelerinin sosyo-ekonomik yapısı, eğitim durumu ya da bölgesel farklar gibi parametlerle de analiz etmenize imkan tanır.