Gelişimin vazgeçilmez parçalarından birisi olan teknolojinin geleceğimizi şekillendirecek tüm çocuklarımız için en faydalı şekilde kullanılabilmesi Akademia Laboratuarları’nın vazgeçilmez ilkesidir. Çocuklarımızı teknolojinin zararlı yanlarından korurken onlara faydalarını da göstermek; iyiyi ve kötüyü öğretebilmek için en temel gereksinimimizdir.

Büyüttüğümüz, yetiştirdiğimiz, bir birey olurken şekillendirdiğimiz ve iyi bir gelecekleri olması için elimizden geleni verdiğimiz çocuklarımıza teknolojinin faydası ile çok daha güvenilir, konforlu ve etkili bir eğitim hayatı sunmak Akademia ruhunun oluşmasını sağlıyor.

Kaç yaşında, hangi eğitim basamağı olduğu fark etmeksizin geleceği için adımlar atan her bireyin doğru iletişim ve gerçek bir ölçme - değerlendirme eğitim hayatından maksimum fayda elde etmesini sağlayan tüm Akademia uygulamaları, teknolojinin insan hayatında iyi etkilerini ortaya çıkarmak için geliştiriliyor.

Çocuklarımızı sosyal medyadan, agresif içeriklerden ve digital dünyadaki kötü niyetli kişilerden korumaya çalışırken onlara teknolojinin iyi yanlarını göstermek ve bu sayede doğru-yanlış ya da iyi-kötü ayrımını çok daha somut bir şekilde göstermek Akademia ruhunun vazgeçilmez bir parçası.