Vaat Etmeyen, Gerçekleştiren Yazılım

Öğrenci İşleri

Öğrenci işleri kavramını düşündüğünüz anda aklınıza gelen ne varsa hepsini tek bir panel üzerinden yapabilirsiniz.

Ders Yönetimi

Ders oluşturmak, öğretmen ve öğrenci dağılımı yapmak gibi işlemleri istediğiniz sistematikle kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.

Kur Sistemi

Öğrencilerinizi istediğiniz gibi yönlendirebilmeniz; her öğrencinin kendi ihtiyaçları doğrultusunda eğitim almasını sağlamanız için sınav sonuçlarına, not ortalamalarına ve daha farklı sistemlere göre sınıf oluşturabilirsiniz.

Sınav sonuçları

Öğrencilerin gelişimini daha yakından takip edebilmek, bu takibi veliler ile paylaşabilmek, öğrencileri hızlı ve doğru yönlendirebilmek için sınav sonuçlarını, öğrenci, ders ve sınıf bazlı görüntüleyebilirsiniz.

Öğretmen & Rehberlik Görüşleri

Velilerinizle paylaşmak istedikleriniz, öğrencilerinize iletecekleriniz ya da sadece kurum içi görüşlerinizi tek bir alanda tutabilirsiniz. Velilerinize göndereceğiniz mobil uygulama bildirimleri ile görüşlerinizi anlık bir şekilde öğrenmelerini sağlayarak pek çok iletişim zahmetinden kurtulursunuz.

Mesaj, Duyuru ve Fazlası

Eğitimin hatta yaşamın temelinde doğru iletişim kurmak önemlidir. İnsanın iletişimi keşfetmesi ile başlayan medeniyet serüvenine teknolojik bir yaklaşım eklediğimiz zaman anlık, hızlı ve ekonomik iletişim yöntemlerine sahip olursunuz. Bu ayrıcalık her zaman farkındalık yaratmanızı sağlayacak.

Devamsızlık

Devamsızlık takibinin velilere iletilmesi, e-Okul’a aktarılması ve öğrencinin motivasyonun yakından takip edilmesini sağlayan devamsızlık sistemi ile verimliliğin yanı sıra öğrencilerinizi daha dikkatli izleyebilirsiniz.

Ders Takip

Bir öğrencinin okulda bulunması başarı için ilk adım olsa da yeterli değildir. Öğrencinin dersi için yaptıklarını, derse katılımını ve ilgisini yakından takip ederek motivasyonu azalan öğrencilerinizi kolayca fark edebilirsiniz. Bu farkındalık size duruma hızla müdahale etme şansı verir.

Ödev

Ödev vermek çoğu zaman dersi bölen, öğrencilerin itirazları ile zaman kaybı yaşanmasına neden olan ama eğitim sistemi için vazgeçilmez olan bir uygulamadır. İstediğiniz öğrenci ya da sınıfa özel ödev bilgisini mobil uygulama üzerinden göndererek zaman kaybını engeller, verimliliği arttırırsınız.

Danışman Öğretmen

Rehberlik servisi ile danışman öğretmenin iletişimde olması ve birlikte ilerlemesi önemlidir. Danışman öğretmenleri kolayca belirlemenizi ve bu öğretmenlere öğrenci atamanızı sağlayan sistem rehberlik servisi ile senkronizasyon sağlar.

Etkinlikler

Kurumunuzda düzenleyeceğiniz tüm etkinlikleri tek bir sayfada kolayca organize edip, raporlamasını ve bilgilendirmesini kolayca yapabilirsiniz. Ek ders, sınav ya da sosyal etkinlik duyurularını dilediğiniz zamanda istediğiniz kişilere gönderebilirsiniz.

Birebir Ders ve Etüt

Öğrencilerinizin ihtiyaçlarına göre özel olarak bireysel ya da grup şeklinde, okul saatleri dışında planlayabileceğiniz etüt ya da birebir ders oturumları ile derslerle ilgili tüm eksikleri hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Yemek Listeleri

Ebeveynler için eğitim sürecinin yanında en önemli şeylerden birisi de çocuklarının sağlığıdır. Aylık yemek listelerinizi öğrenciler ve veliler ile paylaşabilirsiniz.

Servis Listeleri

Okul içerisinde öğrencilerin neler yaptığı kadar okul öncesi ve sonrasında yaptıkları da çok önemlidir. Aileler çocuklarının hangi serviste olduğunu ve ne zaman geleceğini bilmek ister. Bu bilgileri onlarla kolayca paylaşabilir, servis listeleri ile öğrenci kontrolü yapabilirsiniz.

e-Okul Bağlantısı

Verilerin e-Okul’a aktarılması bir iş yükü olmaktan çıkıyor. Akademia üzerinden e-Okul için aldığınız verilerin hepsi bu sisteme uygun olacak şekilde hazırlanır. Bu sayede e-Okul veri girişi sürecini hızlandırıp bir yük olmasının önüne geçebilirsiniz.

Muhasebe

Personel ya da öğrenci kayıtlarının yapılması, ödeme takibi, ödeme hatırlatıcısı ve muhasebeleştirme süreçlerini de Akademia üzerinde hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Kayıt Kabul

Randevular, bilgilendirme görüşmeleri, ön kayıt, kabul sınavı, sözleşme ve ödeme planı gibi kayıt kabul ile ilgili tüm süreçlerinizi tek bir merkezden yöneterek, kayıt kabul organizasyonunuzun verimini ve performansını yükseltebilirsiniz.

Ölçme & Değerlendirme

Öğrencilerinizi sınava en iyi şekilde hazırlamak için etkin ölçme & değerlendirme araçlarıyla donatılmış analizler sayesinde sınavlarınızın sonuçları da eğitim kalitenizi yükseltmenize katkı sağlayacak.

Yakında...

Akademia sürekli büyüyor ve gelişiyor. Sisteminize eklenecek yeni fonksiyonlar, sizin önünüze gelmeden önce, alan uzmanları danışmanlığında planlanır, farklı ihtiyaçları olan odak grupları ile test edilir ve sadece altına Akademia imzası atabileceğimiz standartlardaysa sizlere sunulur.

Ekran Görüntüleri

Bulut tabanlı okul yönetim sistemi Akademia, en düşük internet hızında ve her bilgisayarda kolayca kullanılabilir. Bu sayede okul ile ilgili tüm süreçleri etkili bir şekilde yönetebilirsiniz.